Анти-фішинг – захист бренду через ефективне використання доменів та хостингу

Фішинг (англ. phishing) — це вид кібератак, який спрямований на використання соціальної інженерії для отримання конфіденційної інформації, такої як імена користувачів, паролі, номери кредитних карт і інші особисті дані. Цей вид атаки зазвичай використовує фальшиві електронні листи, веб-сайти або повідомлення, які намагаються виглядати, як легітимні комунікації від довірених джерел.

Основна мета фішинг-атак — обманути користувачів і змусити їх розкрити особисті або фінансові дані. Зазвичай, це виконується шляхом імітації відомих брендів, компаній чи сервісів, щоб створити враження легітимності та переконати людей надавати свою особисту інформацію.

Фішинг може бути виконаний різними способами, такими як електронні листи, соціальні мережі, фальшиві веб-сайти та інші засоби. Іноді використовують технології, які дозволяють атакувальникам маскувати свою ідентичність, щоб зробити фішингові повідомлення чи сторінки більш важкими для виявлення.

Загроза фішингових атак постійно зростає, і бренди повинні бути насторожі щодо захисту своєї онлайн-ідентичності. У цій статті ми розглянемо, як ефективно використовувати домени та хостинг для захисту від фішингу та збереження репутації бренду.

Існує кілька типів фішингових атак, кожен з яких спрямований на використання різних методів та має свої характеристики. Ось деякі з найпоширеніших видів фішингу:

 • Електронні Листи Фішингу (Email Phishing):
  • Атака проводиться через електронні листи, які зазвичай виглядають як легітимні повідомлення від відомих компаній, банків чи інших організацій. Мета — отримання особистих або фінансових даних.
 • Фішинг через Веб-Сайти (Website Phishing):
  • Зловмисники створюють фальшиві веб-сайти, що імітують легітимні ресурси, наприклад, банківські або електронні платіжні системи, з метою збору конфіденційних даних від користувачів.
 • Фішинг через Соціальні Мережі (Social Media Phishing):
  • Зловмисники використовують соціальні мережі, такі як Facebook, Twitter чи Instagram, для розміщення фішингового контенту. Це може бути через підроблені облікові записи, оголошення чи повідомлення.
 • Спішні Фішингові Атаки (Spear Phishing):
  • Цей вид атаки спрямований на конкретних осіб чи організації. Зловмисники докладають багато зусиль для вивчення жертв та персоналізації фішингових повідомлень.
 • Фішинг через SMS (Smishing):
  • Атака використовує текстові повідомлення (SMS) для відправки шахрайських повідомлень, які спробують переконати жертву виконати певні дії або виразити конфіденційні дані.
 • Фішинг через Телефон (Vishing):
  • Здійснюється по телефону, де атакуючий видає себе за представника компанії чи організації та намагається отримати від жертви конфіденційну інформацію.
 • Фішинг через Месенджери (Messaging App Phishing):
  • Атака через популярні месенджери, такі як WhatsApp чи Telegram, де зловмисники відправляють фішингові повідомлення з метою обману користувачів.
 • Фішинг через Апаратне Забезпечення (Hardware Phishing):
  • Зловмисники можуть фізично встановлювати шкідливе апаратне забезпечення (наприклад, пристрої для копіювання даних) на комп’ютери чи інші пристрої для отримання доступу до інформації.

Реєстрація Доменів: Ключ до Безпеки

1. Вибір Доменного Імені:

Під час реєстрації нового домену важливо обрати домен, який відповідає бренду та виглядає легко запам’ятовувано.

2. Опції Приватності:

Розгляньте можливості анонімізації ваших контактних даних через опції приватності, щоб уникнути їхньої доступності для зловмисників.

3. Моніторинг Схожих Доменів:

Активно моніторте нові реєстрації, схожі на ваш бренд, щоб уникнути використання їх зловмисниками.

Купівля та Управління Хостингом: Захист Вашого Онлайн-Простору

1. SSL-Сертифікати:

Встановлюйте SSL сертифікат для забезпечення шифрування інформації та впевненості в безпеці для користувачів.

2. Регулярне Оновлення ПЗ:

Переконайтеся, що ваш хостинг завжди оновлюється, щоб уникнути вразливостей, які можуть бути використані зловмисниками.

3. Резервне Копіювання Даних:

Забезпечте регулярне резервне копіювання даних для відновлення інформації у випадку атаки.

Боротьба з Фішинговими Атаками:

1. Співпраця із Спеціалізованими Службами:

Використовуйте послуги, які спеціалізуються на виявленні та припиненні фішингових атак.

2. Навчання Персоналу:

Навчіть персонал впізнавати підозрілі листи та посилання, щоб уникнути атак зсередини.

3. Активна Співпраця з Реєстраторами та Постачальниками Хостингу:

Регулярно співпрацюйте із реєстраторами та постачальниками хостингу для моніторингу та блокування підозрілих ресурсів.

Анти-фішингові заходи повинні стати невід’ємною частиною стратегії кожного бренду. Реєстрація домену та правильне керування хостингом можуть великою мірою покращити захист від фішингу та допомогти зберегти довіру користувачів.

Схожі публікації